Additionally, paste this code immediately after the opening tag:

WYNAJEM OSPRZĘTU - SSAWKI

PODNOŚNIK DO SZKŁA

OKTOPUS GL-LN 400

Opcje konfiguracyjne OKTOPUS® GLASS-Jack GL-LN 400 umożliwiają podnoszenie i montaż szczególnie długich, wąskich szyb (np. do montażu ogrodów zimowych). Ucho dźwigowe urządzenia umożliwia podłączenie do istniejącego wciągnika (dostarczonego przez klienta). Rama ssąca może być ręcznie obracana o 360° i przechylana o 90°. Elementy obsługi i wyświetlacza są rozmieszczone ergonomicznie i umożliwiają wygodne pozycjonowanie i przesuwanie ładunku. Elektrycznie sterowana pompa próżniowa jest zasilana energią z systemu akumulatorów 24 V DC. Dostępna opcjonalna funkcja odmuchu ułatwia i przyspiesza uwalnianie zassanych tafli szkła. Odchylenia od stanu nominalnego są sygnalizowane przez optyczne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. Nawet w przypadku całkowitego przebicia energii podciśnienie pozostaje w każdej przyssawce przez co najmniej 5 minut. W ten sposób zapewnione jest zawsze bezpieczne opuszczanie ładunku.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

OKTOPUS GL-N 400/300

Bardzo niska wysokość konstrukcyjna OKTOPUS® GLASS-Jack GL-N 400/300 wynosząca zaledwie 190 mm pozwala na montaż elementów szklanych i elewacyjnych w prześwitach o szerokości zwykle zaledwie 30 cm między fasadami budynku a rusztowaniem przed nim. Wysięgniki umożliwiają manipulację elementami o maksymalnej wadze 400 kg (w poziomie) i 300 kg (w pionie). Dostępna opcjonalna funkcja blow-off umożliwia i przyspiesza uwolnienie zassanych tafli szkła. Odchylenia od stanu nominalnego są sygnalizowane przez optyczne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. Nawet w przypadku całkowitego przebicia energii podciśnienie pozostaje w każdej przyssawce przez co najmniej 5 minut. W ten sposób zawsze można zapewnić bezpieczne opuszczanie ładunku.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

OKTOPUS GL-RN 400/600/800

Podciśnieniowe urządzenie do podnoszenia ładunku OKTOPUS® GLASS-Jack GL-RN 400/600/800 jest przeznaczone do przenoszenia dużych szyb i elementów okiennych o maksymalnej wadze 800 kg. Wyposażone jest w dwuobwodowy system podciśnieniowy do zastosowania na budowie zgodnie z normą DIN EN 13155. Ucho dźwigowe urządzenia umożliwia podłączenie urządzenia do istniejącego wciągnika (dostarczonego przez klienta). Rama ssąca może być ręcznie obracana o 360° i przechylana o 90°. Elementy pozycjonujące i wyświetlające są rozmieszczone ergonomicznie i umożliwiają wygodne pozycjonowanie i przesuwanie ładunku. Elektrycznie sterowana pompa próżniowa jest zasilana energią z systemu akumulatorów 24 V DC. Odchylenia od stanu nominalnego są sygnalizowane przez optyczne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. Nawet w przypadku całkowitej awarii energii, próżnia pozostaje w każdej przyssawce przez co najmniej 5 minut. W ten sposób zawsze można zapewnić bezpieczne opuszczanie ładunku. Dostępny opcjonalnie siłownik opuszczania umożliwia płynne i bez szarpnięć opuszczanie ładunku. Dostępna opcjonalna funkcja wydmuchu ułatwia i przyspiesza uwalnianie zassanych tafli szkła.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

OKTOPUS GL-LN 600

OKTOPUS® GLASS-Jack GL-LN 600 nadaje się szczególnie do podnoszenia i montażu długich i wąskich elementów szklanych (np. do montażu ogrodów zimowych) o maksymalnej wadze 600 kg. Dodatkowa możliwość konfiguracji GL-LN 600 w kształcie krzyża rozszerza zakres zastosowań urządzenia również w przypadku szyb prostokątnych. Ucho dźwigowe urządzenia umożliwia podłączenie urządzenia do istniejącego wciągnika (dostarczonego przez klienta). Rama ssąca może być ręcznie obracana o 360° i przechylana o 90°. Elementy obsługi i wyświetlacza są rozmieszczone ergonomicznie i umożliwiają wygodne pozycjonowanie i przesuwanie ładunku. Elektrycznie sterowana pompa próżniowa jest zasilana energią z systemu akumulatorów 24 V DC. Dostępna opcjonalna funkcja odmuchu ułatwia i przyspiesza uwalnianie zassanych tafli szkła. Odchylenia od stanu nominalnego są sygnalizowane przez optyczne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. Nawet w przypadku całkowitego zaniku energii podciśnienie pozostaje w każdej przyssawce przez co najmniej 5 minut. W ten sposób zapewnione jest zawsze bezpieczne opuszczanie ładunku.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

OKTOPUS GL-CC 600 DES

Podciśnieniowe urządzenie do podnoszenia ładunków OKTOPUS® GLASS-Jack GL-CC 600 DES jest przeznaczone do przenoszenia szyb i elementów okiennych o maksymalnej wadze 600 kg. Odchylenia od stanu nominalnego są sygnalizowane przez optyczne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. Nawet w przypadku całkowitego zaniku energii podciśnienie pozostaje w każdej przyssawce przez co najmniej 5 minut. W ten sposób zawsze można zapewnić bezpieczne opuszczanie ładunku. Specjalne adaptery umożliwiają mocowanie urządzenia do wysięgników różnych mini żurawi i żurawi samochodowych (dostarczanych przez klienta) i umożliwiają prace przy szkleniu w trudno dostępnych miejscach. Specjalny adapter ze zintegrowanymi ruchami hydraulicznymi do stosowania jako osprzęt wózków teleskopowych (niezależny od wciągnika i OKTOPUS(R) GL-CC 600 DES: przesuw boczny ± 100 mm lewo/prawo, wysięgnik teleskopowy 300 mm do przodu/do tyłu). Rama ssąca może być hydraulicznie przechylana o 120°, obracana elektrycznie bez końca o 360° i obracana elektrycznie o ± 35°

PODNOŚNIK DO SZKŁA

OKTOPUS GL-N 800

Dzięki bardzo niskiej masie całkowitej (w zależności od wyposażenia) wynoszącej tylko 60-90 kg, OKTOPUS® GLASS-Jack GL-N 800 jest idealnym urządzeniem do przenoszenia szyb i elementów okiennych o maksymalnej wadze 800 kg. Dostępny opcjonalnie adapter przyssawki do szyb giętych umożliwia również manipulowanie wypukłymi lub wklęsłymi szybami giętymi o promieniu gięcia ≥1000 mm i maksymalnej wadze do 320 kg. Jedno urządzenie dla trzech klas obciążenia (400/600/800 kg) zwiększenie Limitu Udźwigu Roboczego poprzez zamontowanie dodatkowych przyssawek (4 szt.: 400 kg, 6 szt.: 600 kg, 8 szt.: 800 kg). Opcjonalnie dostępne adaptery do przenoszenia zakrzywionych szyb (maks. 320 kg). Odchylenia od stanu nominalnego sygnalizują optyczne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. Opcjonalne ucho dźwigowe z regulacją nachylenia do optymalizacji położenia środka ciężkości, a tym samym pionowego ustawienia zassanych szklanek. Ruch obrotowy wokół osi poziomej z funkcją blokowania w krokach co 18°. Zgodność ze wszystkimi kryteriami normy DIN EN 13155. Opcjonalnie z zaworami ręcznymi, pilotem kablowym lub pilotem radiowym.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

VACUMASTER 350/300

Podnośnik próżniowy VacuMaster 350/300 idealnie nadaje się do bezpiecznego obchodzenia się z przedmiotami szklanymi na zewnątrz. Dołączony do żurawia, umożliwia łatwe podnoszenie ładunków do 350 kg w poziomie lub 300 kg w pionie. Montowane przedmioty można obracać o 360° z trzema punktami blokowania na kąt prosty. VacuMaster 350/300 można obsługiwać bez podłączania do zasilania elektrycznego. Wskaźnik LED pokazuje stan naładowania akumulatora 12 V, który można wymienić. Ponadto kontrolowana pompa próżniowa zapewnia, że VacuMaster Glass pozostaje gotowy do pracy nawet przez osiem godzin. Udźwig zależy od liczby przyssawek (75 kg / płyta ssąca). 

Akumulator 12 V/4 A ; Pojemność baterii: 7Ah; Temperatura pracy: od 0°C do 40°C.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

VACUMASTER 450

Podnośnik próżniowy Vacumaster UPG 450 idealnie nadaje się do bezpiecznego obchodzenia się z przedmiotami szklanymi na zewnątrz. Dołączony do żurawia, umożliwia łatwe podnoszenie ładunków do 450 kg w pozycji poziomej lub pionowej. Duża elastyczność podnośnika do szkła dzięki konstrukcji modułowej. Montowane przedmioty można montować w pionie poprzez uchwyty. Ssawka ostrzega akustycznie w przypadku braku próżni – posiada też wyłącznik ogólny zintegrowany w urządzeniu. Wskaźnik LED pokazuje stan naładowania akumulatora 12 V, który można wymienić. Ponadto kontrolowana pompa próżniowa zapewnia, że UPG Glass pozostaje gotowy do pracy nawet przez osiem godzin. Udźwig zależy od liczby przyssawek (75 kg / płyta ssąca) do wyboru jest 4 lub 6 przyssawek 300 mm. 

Akumulator 12 V/4 A ; Pojemność baterii: 7Ah; Temperatura pracy: od 0°C do 40°C.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

VACUMASTER 600

Podnośnik próżniowy VacuMaster 600 idealnie nadaje się do bezpiecznego obchodzenia się z przedmiotami szklanymi na zewnątrz. Dołączony do żurawia, umożliwia łatwe podnoszenie ładunków do 600 kg w pozycji poziomej lub pionowej. Montowane przedmioty można obracać o 360° (w krokach co 45°). VacuMaster 600 można obsługiwać bez podłączania do zasilania elektrycznego. Wskaźnik LED pokazuje stan naładowania akumulatora 12 V, który można wymienić. Ponadto kontrolowana pompa próżniowa zapewnia, że VacuMaster Glass pozostaje gotowy do pracy nawet przez osiem godzin. Udźwig zależy od liczby przyssawek (75 kg / płyta ssąca).

Akumulator 12 V/4 A ; Pojemność baterii: 7Ah; Temperatura pracy: od 0°C do 40°C.

PODNOŚNIK DO SZKŁA

VACUMASTER 1000

Podnośnik próżniowy Vacumaster UPG 1000 dołączony do żurawia, umożliwia łatwe podnoszenie ładunków aż do 1000 kg w pozycji poziomej lub pionowej. Montowane przedmioty można obracać ręcznie o 360° (w krokach co 90°). UPG 1000 można obsługiwać bez podłączania do zasilania elektrycznego. Wskaźnik LED pokazuje stan naładowania akumulatora 12 V, który można wymienić. Ponadto kontrolowana pompa próżniowa zapewnia, że ssawka  pozostaje gotowa do pracy nawet przez 8 godzin. UPG 1000 można konfigurować bez używania narzędzi. Spełnia normy DIN EN 13155.

Akumulator 12 V/4 A ; Temperatura pracy: od 0°C do 40°C.

PODNOŚNIK DO PŁYT WARSTWOWYCH

BEFARD XR 500

Chwytak BEFARD serii XR500 przeznaczony jest do przenoszenia, podnoszenia oraz montażu paneli ściennych i dachowych o długości do 14 m. Maksymalny łączny udźwig wszystkich 8 przyssawek wynosi 600 lub 1000 kg (w zależności od założonej przyssawki), a masa własna około 125 kg zależnie od konfiguracji osprzętu. Chwytak XR500 zasilany jest 2 akumulatorami 12 V i posiada duży zbiornik próżniowy prac z urządzeniami do pomiaru próżni. Standardowym wyposażeniem są ponadto m.in.: przedłużki (4szt.), zestaw dachowy 2×2 zawiesia, koła i kosz transportowy, a także pasy bezpieczeństwa.

WYNAJEM OSPRZĘTU - POZOSTAŁE

OSPRZĘT

KOSZ POMOST ROBOCZY

 • Maksymalne bezpieczeństwo podnoszonych osób.
 • Rozkładany / składany w 50 sekund.
 • Homologacja na 3 osoby.
 • Dostęp na pomost z 3 stron.

OSPRZĘT

WCIĄGARKI 4t i 5t

 • Wciągarka hydrauliczna o dużym uciągu 4t lub 5t. 
 • Hamulec negatywny w kąpieli olejowej zapewnia zmniejszony koszt eksploatacji
 • Lina na wielokrążkach w celu zwiększenia siły uciągu
 • Standardowa prowadnica liny zapewnia łatwość użycia
 • Bezpieczeństwo: hak obrotowy samoblokujący z homologacją

OSPRZĘT

WIDŁY OBROTOWE 180°

 • Przystawka do wózków widłowych do przechylania i odchylania do ładowarek teleskopowych, która oferuje dodatkowe obracanie o 90 ° po obu stronach.
 • Ten ruch obrotowy w połączeniu z nachyleniem 90 ° zwiększa elastyczność na wąskich placach budowy.
 • Osprzęt do ładowarki teleskopowej Manitou oferuje wyjątkową wszechstronność w działaniu, dostosowując jedną ładowarkę teleskopową Manitou do szerokiego zakresu zastosowań.

OSPRZĘT

ŁYŻKI

 

 • Łyżki zwiększają wszechstronność maszyny, przeznaczonych do przenoszenia materiałów o gęstości mniejszej lub równej 1 000 kg / m³.
 • Wszystkie modele z asortymentu łyżek z lekkiego materiału mają opcjonalne przykręcane płytki ścierne 400 HB w celu zwiększenia trwałości.
 • Łyżki mają złożony kształt ułatwiający operacje załadunku i rozładunku.
 • Opracowane z myślą o codziennym użytkowaniu i ciężkich pracach.

BEZPIECZNIE

KOMPLEKSOWO

TERMINOWO

Praca z dużymi przeszkleniami wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań technologicznych. Aby ograniczyć pracę ludzkich rąk oraz zwiększyć bezpieczeństwo, stosuje się podnośniki do szkła. Urządzenia te skonstruowane są tak, aby ułatwiały przenoszenie i montaż tafli szklanych o różnych gabarytach. Podnośnik próżniowy wyposażony jest w specjalny system przyssawek, które umożliwiają równomierne złapanie szyby.

Wynajem podnośników do szkła

Działalność naszej firmy opiera się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych do zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że zakup wyspecjalizowanych urządzeń to spora inwestycja, dlatego my proponujemy wynajem podnośników do szkła. W ofercie mamy manipulatory do przenoszenia szyb, ładowarki i podnośniki próżniowe o różnej specyfikacji i zakresie pracy, dzięki czemu można je dobrać do potrzeb zakładu.

Podnośnik próżniowy — wynajem

Montaż i transport przeszkleń to trudne zadanie, wymagające precyzji i odpowiednich umiejętności. Wykorzystując podnośniki do szkła można usprawnić procesy produkcyjne oraz całkowicie zrezygnować z ręcznego przenoszenia tafli. Ich konstrukcja zaprojektowana jest tak, aby przy maksymalnym wykorzystaniu ruchomości urządzenia, ograniczyć ryzyko uszkodzenia przenoszonego materiału. Podnośnik próżniowy jest intuicyjny w obsłudze i nie wymaga od operatora dużych nakładów siły.

Prowadząc wynajem podnośników do szkła oferujemy kompleksowy zakres usług i indywidualne dopasowanie oferty do potrzeb.

Zapraszamy do współpracy